Přední thajská Chulalonkorn university v Bangkoku (nejstarší thajská veřejná univerzita) uveřejnila studii, která prokazuje, že očkování experimentálními vakcínami proti koronaviru může mít pro očkované vážné následky včetně smrti. Těchto případů v zemi prudce přibylo a po prvotní snaze je „vymlčet“ už to nejde zamést pod koberec.
V zemi proto začala diksuze, zda lze tyto vakcíny dále používat a jak odškodnit oběti. Náklady totiž ponese stát. V Thajsku není žádný sociální systém, jak ho znáte doma v Česku. Následky očkování a léčbu si totiž musí nemocní platit většinou sami. Výrobci experimentálních korona vakcín se k nápravě škod nehlásí a nechaly si dokonce podepsat právní indemnitu a legálně tedy nenesou za vedlejší následky aúmrtí očkovaných žádné následky.
V Thajsku se ze začátku očkovalo čínskou vakcínou Sinovac (SInopharm) a následně Astra Zeneca a především Pfizer a Moderna. Právě po nasazení dvou posledně jmenovaných Pfizer a Moderna došlo k prudkému nárůstu vedlejších účinků a úmrtí po očkování.
Studie vyděsila místní pobočky „obchodníků se smrtí“ z řad darmaceutických firem prodávající podivné korona vakcíny. Mají obavy, že by veřejnost mohla začít požadovat spravedlnost.
Podobná situace je nepochybně ve všech zemích, které masově nasadily očkování experimentálními koronavakcínami. Ty přinesly více škod než užitku a jediný prospěch z nich měli jejich výrobci a distributoři a úplatní politici a úředníci, kteří jejich použití schválili.
Jakub Č., Thajsko