Nárůst antisemitismus v ČR? Ale u koho?

Sdílet
 • 2
 • 14
 •  
 •  
 •  

Letos jako každoročně proběhne akce „kulturou proti antisemitismu“, kterou organizuje spolek Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém, které si klade podle svých slov „reprezentuje miliony křesťanů všech denominací z více než 125 zemí světa, které spojuje láska k židovskému národu a izraelskému státu a zájem o něj“. (více na www.vsichnijsmelidi.cz )

Vše se děje za spolupráce s pražským magistrátem, ministerstvem kultury, Senátu ČR a dalších veřejných institucí.

První otázku, kterou si musíme položit, je, zda vůbec reálně existuje skutečný antisemitismus, který by ohrožoval v ČR žijící Židy na životě a majetku. Z hlediska práva je to očividný nesmyl, Židé totiž mají vysoce nadprávní ochranu, a v porovnání s nimi jsou etničtí Češi v pozici druhořadých občanů.

Navíc je běžně praktikován dvojí metr, kdy i naprosto věcná kritika státu Izrael a Židů (a jistě je mnoho dobrých důvodů je kritizovat, jako kohokoliv jiného) je vždy interpretována jako „antisemitismus“, což zcela znemožňuje jakoukoliv věcnou diskusi na toto téma. Že se “český” stát nezdráhá přistoupit v tomto případě i k naprosto neadekvátnímu postupu trestního stíhání a odsuzování, se již v naší „liberální demokracii“ přesvědčilo mnoho lidí, naposledy i předseda malé politické strany A.B. Bartoš. Pokud tedy Čech kritizuje Židy, vystavuje se nebezpečí trestního stíhání, pokud ale Žid (nebo příslušník jiné vyvolené menšiny) kritizuje Čechy, pak je to vždy projev svobody slova! Tedy právo ČR zjevně jakýkoli antisemitismus ani nepřipouští.

Co z hlediska reálných skutků? Ani tady nemáme indicie, že by k nárůstu antisemitismu v české společnosti docházelo. Spíš se ukazuje, že si některé židovské organizace tento nárůst prostě vymýšlejí z nějakých ideologických, či zištných důvodů. Viz třeba případ zjevného fabulování případů „antisemitismu“, na který upozornil právní aktivista Tomáš Pecina.

Nicméně na území ČR skutečně k nárůstu osob s výraznými antisemitskými názory a chováním skutečně docházet může. Jak u nás masivně přibývá imigrantů z muslimských zemí, tak je to ostatně logické. To přece vidíme na Západ od nás, že muslimové Židy skutečně nenávidí a jsou téměř za všemi skutečnými antisemitskými útoky. Proč  by to u nás mělo být jinak? Oficiálně tu žádní muslimové (imigranti) nejsou, ale stačí se projít po ulicích českých měst a vidíte sami, že to je zjevná lež. Všude samé kebabárny, arabské směnárny, obchody atd… plus arabští a černošští drogoví dealeři na rozích všech větších českých měst o tom vypovídají jasně.

Mezi muslimskými imigranty je antisemitismus zcela běžný.

Zde se dostáváme k zajímavému paradoxu, že politici a aktivisté, kteří oficiálně podporují Židy a Izrael, rovněž většinou oficiálně podporují muslimy a muslimskou imigraci.

Například předseda Senátu Jaroslav Kubera z ODS sice pěkně řeční o „antisemitismu“, ale současně pod jeho patronátem a za jeho aktivní účasti vzniklo první muslimské ghetto v ČR v Teplicích, jemuž místní začali přezdívat „Muslice“…

Rijád? Paříž? Špatně! České Teplice-Muslice

Zde se tedy dostáváme k otázce, proč se taková akce tedy vůbec koná, když zde žádný reálný antisemitismus ze strany etnického českého obyvatelstva neprobíhá.

Zjevně se totiž jedná o jakousi účelově propagandistickou akci, která může znamenat možná i nějaké pěkné granty pro angažované „umělce a kejklíře z různých menšin“. Reálný přínos nemá žádný. Kdyby tu skutečně někdo chtěl bojovat proti antisemitismu, pak by musel především horovat za zákaz imigrace a odsun muslimských imigrantů z ČR. To ale současná politická reprezentace (záměrně nepíšu česká) ostentativně nedělá! Takže se paradoxně ukazuje, že největším bojovníkem proti antisemitismu jsou údajný „xenofob“ Okamura z  SPD a „antisemita“ Bartoš z Národní demokracie, kteří mají v programu zákaz muslimské imigrace.

Osobně se velmi těším, až ty samé úřady tedy pražský magistrát, senát, apod. budou podporovat společně třeba festival tradiční české kultury v Domažlicích, nebo moravský folklor v Hodoníně, ale to jsem při jejich současném personální obsazení asi velmi naivní, že.

A. Fišer

Máte co říct k tomuto tématu? Máte k němu zajímavé informace, ať tipy, nebo třeba i interní? Či dokonce umíte napsat zajímavý text? Pošlete nám ho!, rádi ho zveřejníme. V případě, že to tak budete chtít, Váš text publikujeme pod psuedonymem, rovněž netrváme na zveřejnění Vašich informačních zdrojů. Dobře víme, že v liberální demokracii to je se svobodou slova občas velmi podivné.


Sdílet
 • 2
 • 14
 •  
 •  
 •  

5 Replies to “Nárůst antisemitismus v ČR? Ale u koho?

 1. Boj proti antisemitismus je především bussines a pak také jde o snahu vnutit Čechům pocit viny za holocaust, na kterém se ale Češi nijak nepodíleli ! Jenže zkuste tohle někde říct, hned budete židovskými organizacemi a jejich poskoky označení za “antisemitu “ a soudy si to s vámi vyřídí 🙁 přitom vztahy mezi Čechy a zidy nejvíc zhoršuje pravé tohle 🙁 zajímavé je, ze to mnozí Židé po vědí a je jim to jedno…

 2. Dobrý den,
  Když už jste u těch paradoxů, tak bych rozhodně zmínil LGBD komunitu, která bojuje za Islám. To mi přijde možná ještě paradoxnější, vzhledem k tomu, že v islámu jsou takto smýšlející kamenováni.

 3. Napsat, že antisemita Bartoš bojuje proti antisemitismu, je vrchol logického myšlení. 😀 😀 😀 Pane Fišer, nepište už raději nebo vám z Thajska přijedu rozbít tlamičku!

  1. Když je někdo proti muslimácké imigraci, tak je de facto obránce židů, buzerantů a jim podobných. Židé by se měli Bartošovi omluvit a né mu zařídit kriminál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *